این رمان فرانسوی تا حدود زیادی داستان زندگی خود نویسنده است. فکرش را بکنید! یکی را به جرم قتل دستگیر و محاکمه می‌کنند. بعدش هم محکومش می‌کنند به کار سخت و زندان. تمام شد؟! نه! صبر کنید! بعدتر تبعیدش می‌کنند به جزیره‌ای دورافتاده در اقیانوس اطلس به نام جزیره شیطان! تمام؟! نه! باز هم صبر کنید! استاد در عین اینکه هزاران کیلومتر از موطن اصلی‌اش دور افتاده باز هم ناامید نمی‌شود. می‌زند به سیم آخر و فرار! تمام؟! نه… نه! باز هم صبر کنید! جناب زندانی گریزپا را می‌گیرند و بر می‌گردانند به جزیره‌!

بقیه داستان را لو نمی‌دهیم که رمان جذابی را که یک فیلم موفق هالیوودی هم با اقتباس از آن ساخته شده است اسپویل نکرده باشیم. اینها همه بلاهایی است که سر #آنری_شاریر آمده و او هم در نهایت این اتفاقات جذاب را تبدیل به رمانی کرده به نام #پاپیون. یک رمان جذاب فرانسوی که در #گودریدز شبکه اجتماعی کتابخوانان هم نمره بالایی دارد؛ چهار و دو دهم از پنج! خواندن رمان #پاپیون به معنای واقعی کلمه می‌تواند شما را با قدرت داستان آشنا کند. قدرتی که می‌تواند مخاطب را برای ساعت‌ها با خود همراه کند بدون اینکه احساس کسالت یا خستگی به او دست دهد.

راستی #انتشارات_امیرکبیر هم اخیرا این #رمان را با صفحه‌بندی و #طرح_جلد جدید راهی بازار کرده است. این انتشارات پاپیون را با ترجمه روان #پرویز_نقیبی منتشر کرده و با استقبال زیادی هم روبرو شده. اگر قصد خواند این رمان را دارید باید یک وقت نسبتا مبسوطی برای آن کنار بگذارید. هر چه باشد چاپ جدید کتاب حدود هفتصد صفحه است هرچند ما با شما قول می‌دهیم که جذابیت بیش از حد داستان اصلا شما را متوجه وقتی نکند که دارید صرف این رمان می‌کنید. خب پس معطل چه هستید؟! بفرمایید یک رمان جذاب فرانسوی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.