خیلی‌ها منصور ضابطیان را با سفرنامه‌ها و سرک کشیدن‌های متعددش به این طرف و آن طرف دنیا می‌شناسند. جناب ضابطیان تا وقت و پولی گیرش می‌آید کوله‌اش را می‌بندد و راهی می‌شود برخلاف ما که پول می‌دهیم به PES یا گوشی و لب‌تاپ! خلاصه استاد راهی می‌شود و چند روز بعد از روی استوری‌های اینستاگرامش مشخص می‌شود که کجا اردو کشیده.
ضابطیان چند کتاب هم از لابلای همین سفرها منتشر کرده که استقبال از آنها هم خوب بوده. یکجور سفرنامه‌ که احتمال به مذاق خیلی‌ها خوش می‌آید. اینها همه را گفتیم که این را بگوییم که اگر با این نیت سراغ کتاب «برگ اضافی» آمده‌اید اشتباه کرده‌اید. البته نه اینکه اشتباه کرده باشید. «برگ اضافی» یک سفرنامه مانند سفرنامه‌های سابق نیست. از این جهت پیش‌فرض خودتان را اصلاح کنید بعد بروید سراغ خواندن سطرهای بعدی.
برگ اضافی همانطور که خود نویسنده هم گفته شامل یادداشت‌هایی که در سفرهای او به شرق و غرب کره زمین نوشته شده است. به قول خودش، خاطره‌نگاری‌هایی از یک آدم دیوانه سفر که از هیچ چیز به اندازه تجربه سفر به دیگر جوامع خوشش نمی‌آید. طبیعی است که این تیپ یادداشت‌ها بیشتر از جانب کسانی مقبول می‌افتد که خودشان به مانند نویسنده دیوانه‌اند. به قول یکی از کسانی که این کتاب را خوانده چه کسی گفته دیوانگی بد است؟!
باز هم به قول همان بنده خدا، بگذاریم ضابطیان دیوانگی‌اش را بکند و با کوله‌پشتی‌اش چند هزار کیلومتر آن طرف‌تر برود و کنجکاوی کند. کتاب بعد از چاپ هم با استقبال زیادی مواجه شده و بیش از 10 چاپ خورده است. خلاصه که اگر شما هم به مانند ضابطیان دیوانه‌اید این یک پیشنهاد خوب برایتان محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *